Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 10. 2023.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 

 

1.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na ręce o. Dariusza podczas Niedzieli Misyjnej w minionym tygodniu. Na wsparcie franciszkańskich misjonarzy zebraliśmy 12 326 zł i 20 Euro. Msza w intencji wspierających misje i naszej Grupy Misyjnej w najbliższą środę o g. 17:30.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o g. 11:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Rozpoczynamy miesiąc październik, serdecznie zapraszamy na Różaniec codziennie o g. 17:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16:00. Różaniec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii jest obowiązkowy przynajmniej 3 razy w tygodniu. Prosimy, aby dzieci przychodziły na nabożeństwo z opiekunem. Przypominamy również, że młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania powinna uczestniczyć w Różańcu przynajmniej 10 razy.

4. Dzisiaj po Mszy dla dzieci o g. 10:00, czyli około g. 11:00 w sali w klasztorze odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie różańców dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Po tym obrzędzie rodzice będą mogli załatwić sprawy formalne związane z I Komunią Świętą.

5.   We środę liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, z tej okazji o g. 16.00, w ramach Różańca dla dzieci, na placu kościelnym odbędzie się modlitwa z błogosławieństwem zwierząt oraz modlitwą za ich opiekunów. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z ich ulubionymi zwierzątkami.

6.  Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w najbliższą środę, 4 października, do sali w klasztorze. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 17:30. Bardzo prosimy o obecność!

7.  W pierwszy piątek października okazja do spowiedzi rano podczas Mszy oraz wieczorem od g. 17:00. W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca – o g. 17:00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Również w tym dniu, w godzinach przedpołudniowych kapłani udadzą się do chorych.

8. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

9. Pomimo trwających remontów, serdecznie zapraszamy na Triduum przed naszym Odpustem Parafialnym: 5-6-7 października (czwartek-piątek-sobota) o g. 17:30 Msza z homilią. Naszym rozważaniom będzie przewodniczył o. dr Piotr Paradowski z Zielonej Góry.

10.  W sobotę po Mszy św. o g. 17:30 zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo „Transitus”. Upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, prosimy przynieść ze sobą świece

11. Główna Msza Św. odpustowa z okazji Uroczystości Św. Ojca Franciszka zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 8 października o g. 11:30, po niej procesja eucharystyczna. W tym dniu odbędzie się również kiermasz odpustowy.

12. Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywać się będą po nabożeństwie różańcowym dla dzieci w piątki października.

13. Odpust w Żerkowicach odbędzie się w niedzielę, 15 października o g. 13:00.

14. Naszych ministrantów i lektorów oraz chętnych do służenia przy ołtarzu, zapraszamy na zbiórkę Liturgicznej Służby Ołtarza w najbliższą sobotę, 9 października, o g. 15:30. Zbiórkę rozpoczniemy w kościele. W tym roku ministrantami będzie opiekował się o. Dariusz.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i przy wyjściach z kościoła są dostępne tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

16. Trwa remont w naszej świątyni. Bardzo przepraszamy za związane z tym utrudnienia! Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas swoją ofiarą i modlitwą. W sposób szczególny dziękujemy za indywidualne ofiary celowe, które 14 osób złożyło w minionym tygodniu, na łączną kwotę 13 452 zł i 200 Euro. Ze względu na trwający w nawie bocznej remont, w tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Świętego Ojca Franciszka na rozpoczynający się nowy tydzień.