Ogłoszenia parafialne

 

XXV Niedziela zwykła

20.09.2020 r.

1. Dzisiaj o g. 11:30 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych potrwa od poniedziałku do piątku. Prosimy, aby rodzice zadbali, by dzieci w strojach komunijnych mogły uczestniczyć we Mszy Świętej o g. 17:30.

2. Serdecznie dziękujemy za wtorkowe, generalne sprzątanie naszego kościoła.

3. Pomimo Pandemii, pragniemy od października rozpocząć normalne funkcjonowanie wspólnot naszej parafii. Dzisiaj w imieniu Wspólnoty Genezaret, Odnowy w Duchu Świętym i Młodzieży Franciszkańskiej gorąco zapraszamy na kolejny „Wieczór Chwały”. W programie: Eucharystia w intencja osób w niej uczestniczących, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo. Zapraszamy serdecznie – najbliższy piątek, 25 września, g. 18:30!

4. Zapraszamy na spotkania wspólnoty Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się w każdą sobotę o g. 10:00 w sali klasztornej.

5. Uczniowie klas 6 szkoły podstawowej, którzy chcą w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii do 27 września, w celu odbioru deklaracji kandydata do Bierzmowania. Pierwsze po wakacjach spotkania dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w przyszłym tygodniu: klasy szóste – poniedziałek 28 września, klasy siódme (dawna grupa o. Marka) – wtorek 29 września, klasy ósme (dawna grupa o. Andrzeja) – środa 30 września. Spotkania rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17:30 w kościele.

6. Przypominamy, że Uroczystość Pierwszej Komunii w r. 2021 odbędzie się 9 maja o g. 11:30. Zapisy na tę uroczystość odbywają się w zakrystii do końca września. Dzieci, które nie mieszkają na terenie naszej parafii, a chcą przeżyć I Komunię w naszym kościele przy zapisie muszą posiadać pisemną zgodę swojego Księdza proboszcza. Przypominamy, że sakramenty powinno się przyjmować w parafii, do której się należy.

7. W kolejnym tygodniu, pamiętajmy o solenizantach i polecajmy ich w modlitwach w liturgicznych wspomnieniach: w poniedziałek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana i zakonnika, w piątek – bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy.

8. Przypominamy, iż parking przy kościele jest przeznaczony wyłącznie dla uczestników liturgii w naszej świątyni

9. W imieniu Pani Burmistrz i Lwóweckiego Ośrodka Kultury zapraszamy na koncert „Powitanie jesieni przy fontannie z czaplą”, który odbędzie się w najbliższą środę  po Mszy wieczornej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i przy wyjściach z kościoła są dostępne tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. W przyszłą niedzielę 27 września, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, diecezja legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Biskup Legnicki prosi o zorganizowanie przez parafie, zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej.

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: + Zofię Arukowicz i + Leokadię Keil. Polećmy Bogu także pozostałych wiernych zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego czasu wypoczynku.

Franciszkanie