Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18. 09. 2022 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na ręce O. Dariusza podczas Niedzieli Misyjnej.  Na wsparcie franciszkańskich misjonarzy zebraliśmy 6 591 zł i 10 Euro. Dziękujemy również naszej Grupie Misyjnej i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Kiermaszu Misyjnego, podczas którego zebrano 2 042 zł.

2. Spotkanie organizacyjne wspólnoty Oazy Dzieci Bożych obu grup odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o g. 10:00. Do wspólnoty oazowej zapraszamy dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej.

3.  Zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół średnich na spotkania Młodzieży Franciszkańskiej. Spotkania odbywają się w każdy piątek o g. 18:15 w sali św. Dominika w klasztorze.

4.  W niedzielę za tydzień o g. 11:30 Msza dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. Wspólnota Żywego Różańca organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy, w sobotę, 22 października. Zapisy w zakrystii.

6. Już dzisiaj zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym  spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, które odbędą się w przyszłym tygodniu: klasy VI – środa 28 września, klasy VII – wtorek 27 września, klasy VIII – poniedziałek 26 września. Spotkania rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele o g. 17:30. Bardzo prosimy o obecność!

7. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy, w środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. O. Pio.

8. Zapraszamy na Wieczór Chwały w ostatni piątek września (30. 09.) o g. 18:30. W programie Eucharystia i Adoracja z uwielbieniem oraz indywidualne błogosławieństwo połączone z modlitwą wstawienniczą.

9.  Spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w środę – 5 października – po wieczornej Mszy św. (około g. 18:10) w sali w klasztorze.  Prosimy aby rodzice przyszli na spotkanie bez dzieci.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii lub przy wyjściach z kościoła.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy, życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia