Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia duszpasterskie

19.09. 2021.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1.  Dzisiaj po Mszy św. o g. 10:00 odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Do wspólnoty oazowej zapraszamy dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej.

2. Jutro ingres Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry w Legnicy. Eucharystia rozpocznie się o g. 12.00. Pamiętajmy o naszym nowym  Pasterzu w modlitwach.

3. Wszystkich zainteresowanych praktycznym pogłębieniem swojej wiary oraz przylgnięciem do Jezusa, serdecznie zapraszamy na pierwsze po pandemii spotkanie Wspólnoty Genezaret w najbliższy czwartek – 23 września, na g. 18:30 do sali w klasztorze. Spotkanie ma charakter otwarty!

4. W najbliższy piątek, 24 września, zapraszamy całą wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej, na Mszę Świętą o g. 17.30 w kościele, a następnie na spotkanie do sali w klasztorze, gdzie odbędą się wybory nowego Prezesa Rycerstwa Niepokalanej. Natomiast w sobotę 25 września Rycerstwo Niepokalanej przeżywa tzw. spotkanie w regionach dla wspólnot MI ziemi zachodniej. Rozpoczęcie o g. 10.00 w kościele.

5. Pierwsze po wakacjach spotkanie (zbiórka) dla Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów i lektorów, odbędzie się w kościele w przyszłą sobotę 2 października o g. 10.00. Zapraszamy też wszystkich nowych chłopców, którzy pragnął zostać ministrantami.

6. Przypominamy, że Uroczystość Pierwszej Komunii w r. 2022 odbędzie się w sobotę 14 maja o g. 11:00. Zapisy na tę uroczystość odbywają się w zakrystii do końca września.

7. Naszych katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek – 5 października, po Mszy wieczornej!

8. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w piątek, 22 października, po Mszy św. wieczornej. Wszelkie uwagi, propozycje dotyczące duszpasterstwa i parafii można przekazywać radnym lub zostawić na piśmie w zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i przy wyjściach z kościoła są dostępne tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłą parafiankę: + +Jadwigę Teresę Cybulską. Polećmy Bogu także pozostałych wiernych zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

Wszystkim odpoczywającym życzymy błogosławieństwa i dobrego wypoczynku, a pracującym i pozostającym w domach dużo sił, pokoju serca i nadziei na odpoczynek. Niech to będzie także czas, spędzony z Bogiem na modlitwie, lekturze Pisma św., głębiej przeżywanej Eucharystii i budowania dobrych relacji z napotkanymi ludźmi.

 

 

Błogosławionego tygodnia!