Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia duszpasterskie 

  1. 09. 2021.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – tradycyjnie cała taca jest przeznaczona na sprawy remontowo-konserwatorskie w naszych obiektach. Za ofiary dziękujemy!

2.Trwa miesiąc maj poświęcony Maryi – na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie na g. 17:00.

3. We wtorek po Mszy porannej piaty dzień nowenny 9 wtorków ku czci św. Antoniego z Padwy.

4. W tym tygodniu w liturgii: we środę św. Leopolda Mandici, kapłana; we czwartek wspomnienie NMP z Fatimy; w piątek święto św. Macieja Apostoła; w sobotę św. Małgorzaty z Kortony, patronki FZŚ. W niedzielę za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W najbliższy czwartek na g. 17:00 serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – modlitwy nowennowe podczas nabożeństw majowych.

7. Polecamy tygodnik katolickie dostępne zarówno przy wyjściach z kościoła jak i w zakrystii.

8. Niestety, ze względu na wciąż niejasną sytuację epidemiologiczną i trwające obostrzenia, jesteśmy zmuszenia przełożyć planowaną na koniec czerwca pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Za trudności przepraszamy. Ustaliliśmy już nowy termin wyjazdu w dniach 16-23 sierpnia br. Koszt to 3800 zł i 200 dolarów. Mamy jeszcze wolne miejsca – zapraszamy do zapisów. Szczegóły i plan wyjazdu na naszej stronie i Facebooku.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłą +Janinę Kościelnik. Polećmy Bogu także naszych bliskich zmarłych. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 

 

Tylko Chrystus jest bramą, która prowadzi do zbawienia. On pozostawił nam wzór, abyśmy szli Jego śladami. Nie szukajmy innych pasterzy, ale odważnie trwajmy przy naszym Zbawicielu. On zawsze jest przy nas i przez Niego Bóg błogosławi nam i całemu światu.