Ogłoszenia parafialne

 

XXIX Niedziela zwykła

25.10.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia tego kościoła. W modlitwach pamiętamy o fundatorach i tych którzy ją odnowili oraz o tych którzy dbają o jej piękno i utrzymanie. Dziękujemy wszystkim , którzy poprzez swoje osobiste zaangażowanie przyczyniają się do jej piękna, a także składają ofiary na jej utrzymanie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy z powodu niełatwego czasu – pandemii, chociaż  nie mogą  fizycznie być na  liturgii, łączą się z nami duchowo w modlitwie  oraz pamiętają o nas. 

2. Dzisiaj na g. 11:30 do wspólnej modlitwy zapraszamy należących do Rycerstwa Niepokalanej oraz ich bliskich.

3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci kończymy 30 października w piątek – zapraszamy na g. 16:00. Różaniec dla dorosłych do soboty o g. 17:00.

4. W liturgii – w środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W związku z trwającą pandemią i obostrzeniami sanitarnymi odwołujemy wszystkie spotkania związane z naszym duszpasterstwem, w tym planowany na sobotę Bal Wszystkich Świętych. W kancelarii parafialnej prosimy załatwiać jedynie sprawy pilne – np. po wieczornej Mszy świętej. Przypominamy, że na Waszą prośbę o każdej porze odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.

6. Prosimy,  aby na Mszę świętą przychodzić zakrywając usta i nos oraz dezynfekując dłonie. Od wczoraj znajdujemy się w strefie czerwonej, więc w świątyni może przebywać 1 osoba na 7 m2 – czyli 130 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie. Przypominamy o niedzielnej transmisji video liturgii z naszej świątyni na profilu Facebook oraz YouTube parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także tą drogą!

7. Za tydzień uroczystość Wszystkich Świętych i początek naszych modlitw za zmarłych. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Tak czytamy w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego Franciszka przez Penitencjarię Apostolską. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca św. Bardzo prosimy, aby wizytę na cmentarzach rozłożyć w czasie, zachowując również konieczne środki bezpieczeństwa!

8. W niedzielę pierwszego listopada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie Eucharystii na naszym miejskim cmentarzu! W kościele dodatkowa Msza święta za zmarłych o g. 14:00, oraz recytowana o g. 16:00 – utrzymujemy tą dodatkową Eucharystię przynajmniej do końca grudnia.

9. Pragniemy podtrzymać zwyczaj szczególnej modlitwy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin i wspólnot, dobrodziejów i polecanych w wypominkach, podczas celebrowanych w listopadzie Mszy św. W niedzielę za tydzień będzie to Eucharystia o g. 11:30 i o g. 14:00, w poniedziałek 2 listopada o g. 8:00, 10:00 i 17:30.  We wtorek 3 listopada na wszystkich Mszach będziemy celebrować intencje za zmarłych Braci, Siostry, Krewnych, Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Zakonu. Są wyłożone karteczki na wypominki – można je wypełnione składać na tacę lub w zakrystii. Za tych zmarłych będziemy modlili się codziennie od 2 listopada o g. 17:00 oraz podczas Mszy w każdy piątek miesiąca listopada o g. 17:30.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz Eucharystia w intencjach Róż Różańcowych odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 8 listopada.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jako źródła dobrych i wiarogodnych informacji oraz praktycznego sposobu pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej. Poza „Niedzielą” i „Gościem Niedzielnym” do nabycia również „Mały Gość Niedzielny”.

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego zmarłego parafianina: + Ireneusza Sowę. Polecajmy Bogu także zmarłych, za których modliliśmy się w czasie tej Mszy Świętej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego czasu wypoczynku.

Franciszkanie