Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia duszpasterskie

1.08. 2021.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1.  Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11:30 modlić się będziemy w intencji Wspólnoty Żywego Różańca,  po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro Święto Matki Bożej Królowej Aniołów, tzw. Święto Porcjunkuli. W dniu tym za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.

3. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów i kapłanów, w piątek Święto Przemienienia Pańskiego.

4. W sobotę na g. 17:00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

5. W niedzielę za tydzień w naszej parafii będziemy gościli o. Marka Wilka – Misjonarza, Gwardiana naszego partnerskiego klasztoru w Guarambare w Paragwaju. Po Mszach możliwość wsparcia misji franciszkańskich. Na g. 14:30 zapraszamy na spotkanie z o. Markiem do sali w klasztorze.

6. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii – zachęcamy do czytania!

7. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: + Romana Hrycak, + Andrzeja Wierzbickiego, + Bożenę Bednarkiewicz. Polećmy Bogu także pozostałych wiernych zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

 

Wszystkim odpoczywającym życzymy błogosławieństwa i dobrego wypoczynku, a pracującym i pozostającym w domach dużo sił, pokoju serca i nadziei na odpoczynek. Niech to będzie także czas, spędzony z Bogiem na modlitwie, lekturze Pisma św., głębiej przeżywanej Eucharystii i budowania dobrych relacji z napotkanymi ludźmi.

 

 

Błogosławionego tygodnia!