Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 05. 2022 r.

NIEDZIELA BIBLIJNA

 

1. Od 14 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Tydzień Biblijny rozpoczyna się Narodowym Czytaniem Pisma Świętego – inicjatywa, która ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże. Tematem tegorocznego Tygodnia są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, które będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Łukasza.

2. Dzisiaj również wspomnienie św. Józefa, Patrona Rzemieślników i Robotników.

3.  Po Mszy św. o g. 11:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie”.

4.  Rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. W naszej świątyni nabożeństwa codziennie o g. 17:00.

5. W imieniu mieszkańców Dworka serdecznie zapraszamy na „Majówkę”, którą rozpoczniemy wspólną Mszą Świętą jutro (Dzień Flagi) o g. 17:00, na terenie rekreacyjnym Przystani Izerskiej w Dworku.

6. W tygodniu w liturgii: we wtorek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w porządku niedzielnym, włącznie z recytowaną o g. 16:00. W najbliższy piątek święto Apostołów: Filipa i Jakuba.

7. W środę rozpoczynają się Egzaminy Dojrzałości. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich Maturzystach. Życzymy im światła Ducha Świętego i przysłowiowego „połamania pióra”!

8. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota maja. W czwartek całodzienna adoracja, w piątek spowiadamy rano oraz wieczorem od g. 17:00, w sobotę kapłani nawiedzą chorych parafian.

9. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych – grupa 1 – odbędzie się w najbliższy czwartek, 5 maja, po wieczornej Mszy Świętej w sali w klasztorze.

10. Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 maja o g. 10:00.

11. Polecamy prasę katolicką, dostępną zarówno przy wyjściach z kościoła jak i w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę „Dobrego Pasterza” przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

13. W tym roku po raz trzydziesty pod hasłem „Czekam…” wyrusza Legnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście w sobotę 30 lipca z Legnicy. Wejście na Jasną Górę w poniedziałek 8 sierpnia. Zapraszamy, szczególnie do naszej radosnej franciszkańskiej grupy tzw. „dziesiątki”: dorosłych, młodzież i rodziny z dziećmi. Zapisy rozpoczną w drugiej połowie maja. Szczegółowe informacje będą się ukazywały na stronie internetowej naszej Parafii i w ogłoszeniach.

14. Pan Andrzej Kredkowski zaprasza serdecznie do udziału w Autokarowej  Pielgrzymce Włochy – Medjugorie. Na trasie miedzy innymi:  Asyż, Rzym,  Monte Casino, Neapol, San Giovani Rotondo, Gargano, Bari , Dubrownik, Medjugorje, Plitwickie Jeziora, Zagrzeb. Termin od 12 do 26 czerwca. Szczegóły w gablotach i u organizatora.

15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłego +Ryszarda Sabadę. Polećmy Bogu także pozostałych wiernych zmarłych i ofiary wojny. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Dziękując za dar wspólnej modlitwy, życzymy dobrego przeżycia najbliższego, kolejnego tygodnia Wielkiego Postu!