Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia duszpasterskie

  1. 5.02. 2023.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Dzisiaj przeżywamy wspomnienie św. Agaty, po Mszy świętej pobłogosławimy: chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej.

2. Dziękujemy serdecznie za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych. Msza święta  ofiarowana Bogu w intencji tych osób zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę – czyli 12 lutego – o  g. 7:00.

3. Dzisiaj o g. 11:30 Eucharystia w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic.

4.  Po przerwie związanej z Kolędą, zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na spotkania dla nich: w poniedziałek klasy VIII – grupa o. Piotra, we wtorek klasy VII – grupa o. Krzysztofa. Spotkania rozpoczynamy Mszą Święta o g . 17:30 w kościele.

5.   W sobotę – 11 lutego – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jest to również Światowy Dzień Chorych. W tym dniu o g. 11:00 dodatkowa Msza Święta dla osób chorych i starszych, z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zwracamy się z prośbą o pomoc zainteresowanym w dotarciu na tą Eucharystię. Osoby, które pragną przyjąć Sakrament Namaszczenia powinny być w stanie łaski oraz mieć niewielką karteczkę z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania.

6.   W sobotę pragniemy także dziękować Bogu za wszystkich pracowników Służby Zdrowia oraz opiekujących się chorymi. Na wszystkich Mszach będziemy modlić się w ich intencji.

7.  Każdy podatnik przy rozliczeniu z fiskusem może  przeznaczyć 1 % podatku na cele pożytku publicznego. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości! Z tyłu kościoła  znajdują się ulotki mówiące o sposobie przekazania 1% dla naszej wspólnoty.

8. W trakcie ferii zimowych, w dniach od 14 do 17 lutego w naszym klasztorze w Głogówku odbędzie się Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Jako klasztor – organizujemy wspólny wyjazd na to wydarzenie. Mamy jeszcze wolne miejsca, dzięki naszemu dofinansowaniu koszt to zaledwie 50 zł, dolna granica wieku to 12 lat, spotkanie jest koedukacyjne. Serdecznie zapraszamy – zapisy w zakrystii.

9. Wszystkich wybierających się z nami pod koniec lutego do Ziemi Świętej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek – 10 lutego – o g. 18:30 w sali w klasztorze.

10.  Należących do Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy do zakrystii po odbiór materiałów formacyjnych na ten miesiąc.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: +Marię Gołąb i +Kazimierza Bełza. Pomódlmy się również za /zmarłych polecanych w tej Eucharystii i/ zmarłych z naszych rodzin i wspólnot oraz ofiary wojny: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

 

 

 

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom i Gościom,
a Maryja otacza swoją matczyną opieką!