Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela zwykła
14.10.2018r.

 

1. „Jan Paweł II – promieniowanie Ojcostwa” to hasło XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzimy w dzisiejszą niedzielę. Polscy Biskupi proszą w tym dniu o wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które opieką finansową otacza wielu stypendystów – młodzież z ubogich rodzin. Zbiórka do specjalnych puszek po każdej Eucharystii.

2. Z okazji „Dnia Komisji Edukacji Narodowej” składamy wszystkim Pracownikom Oświaty najlepsze życzenia mocy Ducha Świętego w pełnionej służbie. Za wszystkich wychowawców, nauczycieli, katechetów będziemy modlili się dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego.

3. Dzisiaj w Żerkowicach przeżywamy szczególną uroczystość – Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Z serca zapraszamy wszystkich parafian, początek Eucharystii o g. 13:00.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w godnym przeżyciu Odpustu parafialnego w minioną niedzielę. W sposób szczególny dziękujemy za podarowane, nowe obrusy!

5. W miniony czwartek rozpoczęliśmy w naszej parafii Kurs Alpha. Można jeszcze dołączyć do jego uczestników – spotkanie w czwartek o g. 18:30 w bibliotece klasztornej. Istnieje również możliwość dołączenia do Kursu Alpha dla młodzieży – spotkanie w środę także o 18:30. Bardzo polecamy i zapraszamy!

6. Przypominamy, że w każdy czwartek w naszym kościele trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 8:30, a zakończenie o godz. 17:00.

7. Także w  czwartek o g. 16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych – zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej!

8. W przyszłą niedzielę o g. 15:00 dodatkowa Msza Święta i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami – bardzo prosimy o obecność!

9. W dniach od 3 do 28 października w Rzymie, trwa synod biskupi poświęcony tematowi: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji młodych oraz synodu. Z tyłu kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane na tą okazję karteczki z okolicznościową modlitwą.

10. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zostały wyłożone karteczki na wypominki – można je wypełnione składać na tacę lub w zakrystii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych niosąc im modlitewną pomoc. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się codziennie oraz sprawować Eucharystię w każdy piątek listopada o g. 17:30.

11. Mamy już nową księgę intencji na 2019 rok – zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji intencji Mszy Świętych w wybranych terminach.

12. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa; we wtorek – św. Jadwigę Śląską (w naszej diecezji uroczystość) i dzień 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża; we środę – św. Ignacego Antiocheńskiego; we czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia; w piątek – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana.

13. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką.

14. Różaniec codziennie o g. 17:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16:00.

15. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną.

16. W ostatnim tygodniu nie żegnaliśmy naszych zmarłych parafian podczas pogrzebów – nikt nie odszedł do wieczności.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Świętego Ojca Franciszka na rozpoczynający się nowy tydzień.

Franciszkanie