Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela zwykła
23.02.2020 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o g. 11:30 modlimy się za wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej, o g. 15:00 spotkanie MI w Sali klasztornej.

2. Po okresie ferii przypominamy i zapraszamy na stałe, dodatkowe modlitwy w naszej świątyni:
– w poniedziałek po Mszach o 8:00 i 17:30 modlimy się przez wstawiennictwo Patrona naszej Parafii – św. Franciszka z Asyżu
– we wtorek o g. 8:00 modlimy się przyzywając opieki św. Antoniego z Padwy nad osobami bezrobotnymi i małżeństwami rozdzielonymi w poszukiwaniu środków do życia
– w czwartek całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, o g. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy o 17:30 modlitwy przez ręce św. Jana Pawła II
– w piątek po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym
– w sobotę o g. 7:30 Godzinki, a po Mszy o g. 8:00 wspólna modlitwa różańcowa. ZAPRASZAMY!

3. Zapraszamy najmłodszych na Bal karnawałowy dla dzieci, który odbędzie się we wtorek o g. 17:00, w sali bł. Ojców Michała i Zbigniewa w klasztorze. Bal jest całkowicie darmowy, jednak można przynieść coś na wspólny stół.

4. 26 lutego przypada Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: do wstrzemięźliwości (bez mięsa) zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życiu; do postu (jeden posiłek do syta, dwa mniejsze) zobowiązani są wszyscy od 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem w środę w naszej świątynia o 8:00, 10:00, 17:30 oraz g. 16:00 dla dzieci. W Żerkowicach Eucharystia o g. 17:00. W tym dniu kancelaria będzie zamknięta.

5. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu: po zakończeniu Mszy św. porannej, o godz. 16:00 dla dzieci, o 17:00 dla dorosłych i o 18:15 dla młodzieży (z wyjątkiem najbliższego piątku). Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 16:30. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach zobowiązana jest Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odprawiania indywidualnie, Drogi Krzyżowej każdego dnia – wszak kościół jest otwarty.

6. W czwartek zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Młodsza grupa o g. 16:00, starsza o g. 18:15.

7. Zapraszamy na „4. Wieczór Chwały”. W programie: Eucharystia w intencja osób w niej uczestniczących, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wstawiennicza. Zapraszamy serdecznie – najbliższy piątek, 28 lutego, 18:30!

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, czyli 29 marca. Będzie je głosił o. Bogdan Kocańda – kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie koło Żywca. Już dzisiaj zapraszamy!

9. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 28 lutego, dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele. Będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej i Mszy św.

10. Polecamy nabywanie prasy katolickiej przy wyjściach z kościoła i w naszej zakrystii. Dzisiaj rozdajemy również kolejny numer darmowego czasopisma „Dobre Nowiny”.

11. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych (grupa o. Piotra) odbędzie się w przyszły poniedziałek – 2 marca, a dla kandydatów z klas siódmych (grupa o. Andrzeja) odbędzie się w środę, 4 marca. Spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą o g. 17:30.

12. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy!

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: +Ewę Wiśniewską, +Zygmunta Banasik, +Eugeniusza Czyrskiego. Polećmy Bogu również zmarłych z naszych rodzin oraz tych, za których modliliśmy się w czasie tej Mszy Św. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia i całego Okresu Wielkiego Postu, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni, otaczamy szczerą modlitwą!

Franciszkanie