Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela zwykła
11.11.2018r.

 

1. Dzisiaj przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o Boże błogosławieństwo dla Polski i Jej obywateli. Zapraszamy na Mszę za Ojczyznę do kościoła WNMP na g. 16:00.

2. Dziękujemy za złożone dzisiaj czyli w drugą niedzielę miesiąca ofiary!

3. W imieniu Opiekuna Drogi św. Jakuba Pana Zdzisława Bielawskiego zapraszamy na „Marsz ku wolności” Drogą św. Jakuba „Via Regia” z Pielgrzymki do Lwówka Śląskiego. Wyjazd autobusem kursowym z przystanku PKS jutro o 9.05.  Prosimy o wcześniejsze przybycie.  Nie ma zapisów.

4. Nabożeństwo za zmarłych, czyli tzw. „Wypominki” odprawiamy codziennie o g. 17:00. Za zmarłych polecanych w wypominkach i za zmarłych parafian i przyjaciół naszej Świątyni modlimy się także podczas Mszy Świętych w każdy piątek listopada o g. 17:30.

5. W imieniu Księdza Dziekana serdecznie zapraszamy na Msze św. o uzdrowienie, która zostanie odprawiona jutro o g. 17:30 w kościele WNMP. Mszy św. będzie przewodniczył o. Teodor Knapczyk.

6. We wtorek na g. 18:30 zapraszamy na spotkanie naszej nowej Wspólnoty, w tym dniu wspólna adoracja i uwielbienie. Wtorek, g. 18:30, biblioteka klasztorna – zapraszamy!

7. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męczennika; we wtorek – świętych męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek – Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; w sobotę – święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ.

8. W piątek spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – klasy VII i VIII szkoły podstawowej (grupa o. Proboszcza). Spotkanie rozpoczynamy Mszą o g. 17:30.

9. W przyszłą niedzielę o g. 15:00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych.

10. Jak zwykle – polecamy i zapraszamy do czytania prasy katolickiej – dostępna przy wyjściach z kościoła i w zakrystii.

11. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem Rychwałdzkim Olejkiem Radości w najbliższą sobotę, 17 listopada, o g. 17:30. Modlitwę poprowadzi o. Bogdan Kocańda – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie.

12. Pragniemy zaprosić na specjalne nabożeństwo za zmarłych, przygotowane przez naszą młodzież. Nabożeństwo odbędzie się w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Będziemy modlić się o radość życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych, ale także chcemy dziękować Bogu za obecność w naszym życiu naszych bliskich, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wieczności. W czasie nabożeństwa chcemy zrobić specjalną oprawę ze zdjęć naszych bliskich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć, prosimy o użyczenie nam zdjęć swoich bliskich zmarłych. Mogą to być zdjęcia klasyczne lub w formie elektronicznej. Zdjęcia można przynosić do zakrystii lub przesłać drogą elektroniczną na nasz adres e-mail klasztorlwowek@gmail.com lub poprzez Facebook. Wszystkie zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom.

13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: +Jan Dawidowicz, +Bartłomiej i +Mieczysław Mścisławscy. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Świętego Ojca Franciszka na rozpoczynający się nowy tydzień.

Franciszkanie