Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela zwykła
17.11.2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Słowa te odnoszą się tak naprawdę do miłości Boga do ubogich. Po Mszach zbiórka do puszek dla grona wspierających ubogich z naszej parafii..

2. Dzisiaj o g. 15:00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych w kościele, a o g. 15:30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich  w sali klasztornej.

3. W tym tygodniu br. Maciej, nasz Zakrystianin, zacznie roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Opłatki będą roznoszone według planu, który znajduje się w gablotkach. Pobłogosławione opłatki można również otrzymać w zakrystii.

4. Nabożeństwo za zmarłych, czyli tzw. „Wypominki” odprawiamy: w niedzielę i poniedziałek o g. 16:45, w pozostałe dni tygodnia o g. 17:00. Za zmarłych polecanych w wypominkach i za zmarłych parafian i przyjaciół naszej Świątyni modlimy się także podczas Mszy Świętych w każdy piątek listopada o g. 17:30 – zapraszamy.

5. W środę na g. 18:30 do sali klasztornej zapraszamy na adorację i uwielbienie w ramach spotkań Wspólnoty Genezaret – spotkania są otwarte dla wszystkich!

6. W czwartek kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – klasy VIII szkoły podstawowej czyli grupa o. Piotra. Spotkanie rozpoczynamy Mszą o g. 17:30, bardzo prosimy o obecność!

7. W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu: w poniedziałek bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy; we środę św. Rafała Kalinowskiego; we czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP; w piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Jest to okazja aby podziękować p. Stanisławowi i p. Ani – organistom w naszym kościele – za ich trud i modlitwę muzyką liturgiczną, scholii dziecięco-młodzieżowej za wspólne wielbienie Boga podczas liturgii.

8. Jak zwykle, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej zarówno w zakrystii jak i przy wyjściach z kościoła.

9. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to już ostatnia niedziela tego roku kościelnego. W tym dniu za ponowienie Aktu Oddania Sercu Bożemu można uzyskać odpust zupełny. Podczas Mszy św. o g. 11:30 będziemy modlili się za tworzących Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.  Spotkanie MI jak zwykle o g. 15:00.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzmy obfitości Bożych łaski i opieki św. Franciszka na każdy dzień nowego tygodnia.

Franciszkanie

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW – 2019`

 

TYDZIEŃ 1 – od 19. XI.

Wtorek – od 16:00 – Betleja, Rybna, Wiejska, Potokowa, Kilińskiego, Spółdzielcza,  Jasna, Ogrodowa, Kwiatowa, Warsztatowa, Tęczowa

Środa – od 16:00 – Dworek od 9:00, Płakowicka i przyległe 

Czwartek – od 9:00 – Żerkowice, Brunów, od 16:00 Przyjaciół Żołnierza

Piątek – od 16:00 – Graniczna i Polna

Sobota – od 9:30 – Widokowa, Piękna, Słoneczna, Spacerowa, Pałacowa, Parkowa, Kasztanowa, Chabrowa, Wąska, Malownicza, Podgórska, Nowy świat, Torowa, Widnica, Złotoryjska

 

TYDZIEŃ 2 – od 26. XI.

Wtorek – od 16:00 – Mickiewicza, Krótka

Środa -od 16:00 – Jaśkiewicza parzyste, Emilii Plater, Krawczyńskiego

Czwartek – od 16:00 – Jaśkiewicza nieparzyste, Daszyńskiego, Dworcowa

Piątek – od 16:00 – Zamkowa, Szkolna, Plac Wolności

Sobota – od 9:30 – Mojesz

 

TYDZIEŃ 3 – od 3. XII.

Wtorek od 16:00 – Sienkiewicza

Środaod 16:00 – Malinowskiego

Czwartek – od 16:00 – Aleja Wojska Polskiego, Murarska, Obrońców Pokoju, Stogryna

Piątekod 16:00 – Morcinka