Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela zwykła
15.09.2019 r.

 

1. Wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną oraz należących do Grupy Misyjnej zapraszamy na spotkanie z misjonarzem, o. Dariuszem, na godz. 15:00 do sali klasztornej bł. Zbigniewa i Michała.

2. Spotkanie organizacyjne wspólnoty Oazy Dzieci Bożych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00. Na spotkanie zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców lub opiekunów.

3. Jutro, czyli 16 września o godz. 11:00, w przeddzień 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych na zesłaniu Sybiraków, zmarłych po powrocie do kraju oraz w intencji żyjących Sybiraków i ich rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół średnich na spotkania Młodzieży Franciszkańskiej w piątki o godz. 18:30 w sali Gotyckiej (wejście do klasztoru od strony parkingu).

5. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, we wtorek Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, w środę Święto św. Stanisława Kostki, w czwartek Święto św. Józefa z Kupertynu, w piątek Święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy, a w sobotę Święto św. Mateusza.

6. Uczniowie klas 6 szkoły podstawowej, którzy chcą w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii, do końca września.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej (gr. o. Andrzeja) odbędzie się 25 września. Rozpoczynamy je Mszą św. o godz. 17:30 w kościele.

8. W październiku planujemy rozpocząć drugą edycję Kursu Alfa dla młodzieży oraz kolejną edycję tego Kursu dla dorosłych. Jednak, aby Kurs się odbył potrzeba przynajmniej 20 uczestników, dlatego prosimy chętną młodzież w wieku od 13 do 18 lat oraz osoby dorosłe o zgłaszanie się do końca września w zakrystii.

9. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii w r. 2020 odbędzie się 10 maja o godz. 11:30. Zapisy na tę uroczystość odbywają się w zakrystii do końca września.

10. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w sobotę, 12 października. Zapisy w zakrystii.

11. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii i przy wyjściach z kościoła.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask
i opieki Świętego Ojca Franciszka na rozpoczynający się nowy tydzień.

Franciszkanie