Pierwsze spotkania Kursu Alpha

12
Paź

W czwartek, 12 października 2017 r., we franciszkańskim klasztorze w Lwówku Śląskim odbyło się pierwsze spotkanie, pierwszej edycji Kursu Alpha. Jest to edycja przeznaczona dla osób powyżej dwudziestego roku życia.

Na pierwsze spotkanie Alpha w Lwówku Śląskim przyszło około setki osób. Liczba ta bardzo nas zaskoczyła, ale pokazuje nam to, że rozpoczęcie tego kursu było bardzo dobrą decyzją – mówi o. Piotr Reizner, proboszcz lwóweckiej parafii. Zgodnie z założeniami spotkań Alpha, rozpoczęliśmy wspólną kolacją, którą przygotował zespół 20 liderów, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie Kursu Alpha.

Pierwsze spotkanie, które było wprowadzeniem w założenia Kursu Alpha, poprowadził o. Piotr Reizner. W blisko półtoragodzinnym wykładzie ukazał on sens cyklu spotkań Alpha oraz skutki, jakie ten kurs może przynieść w życiu każdego uczestnika.

Rodzice, którzy przyszli ze swoimi dziećmi, mogli spokojnie uczestniczyć w spotkaniu, ponieważ o. Tadeusz Kula przygotował dla dzieci „Przedszkole Alpha”, gdzie dzieci mogły miło spędzić czas na zabawie, oczekując na swoich rodziców.

Po zakończonym spotkaniu, praktycznie wszyscy uczestnicy, zdeklarowali się, że będą uczestniczyć w dalszym ciągu kursu. Tak więc rozpoczynamy w Lwówku Śląskim piękny czas ewangelizacji.