Niedziela antoniańska

15
Paź

W niedzielę, 15 października 2017 r. we franciszkańskiej parafii w Lwówku Śląskim przeżywaliśmy „niedzielę antoniańską”. Z tej okazji gościliśmy pośród nas o. Andrzeja Zająca z Krakowa. O. Andrzej jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Posłaniec św. Antoniego z Padwy”, które wydawane jest przez naszą prowincję.

O. Andrzej w czasie wszystkich Mszy Świętych wygłosił słowo Boże. Odnosząc się do słów ewangelii o uczcie, na którą Gospodarz zaprosił gości, mówił o tym, że nasze uczestnictwo w Eucharystii jest nie tyle obowiązkiem, co odpowiedzią na zaproszenie Boga do uczestnictwa we wspaniałym spotkaniu. W tym kontekście opowiedział historię św. Antoniego z Padwy, który z wielką gorliwością odpowiadał przez całe życie na Boże zaproszenia.

Redaktor naczelny „Posłańca św. Antoniego z Padwy” zachęcał także zebranych do czytania oraz prenumeraty naszego franciszkańskiego pisma.

Jako wspólnota klasztorna oraz parafianie bardzo dziękujemy o. Andrzejowi za czas z nami spędzony oraz za podzielenie się z nami rozważaniem nad słowem Bożym.