Błogosławieństwo zwierząt

04
Paź

Z okazji uroczystości św. Franciszka z Asyżu w lwóweckiej parafii franciszkańskiej, 4 października 2017 r. o godz. 15:00 odbyło się spotkanie parafian, podczas którego o. Piotr Reizner, poprowadził obrzęd błogosławieństwa zwierząt domowych.

Na spotkanie, które miało miejsce na placu przed kościołem, przybyły licznie szczególnie dzieci wraz ze swoimi pupilami. Nie zabrakło ich ulubionych psów, kotów, królików oraz innych ciekawych okazów zwierząt domowych.

W czasie spotkania ojciec proboszcz wyjaśnił zebranym dlaczego akurat w tym dniu błogosławimy zwierzęta i opowiedział o miłości św. Franciszka do wszystkich stworzeń. Następnie pobłogosławił przyniesione zwierzęta. Na zakończenie odbyła się modlitwa różańcowa. Rozważania i modlitwę prowadziły dzieci przygotowane przez panią katechetkę.

Cała uroczystość była dobrą okazją do spotkani się wspólnoty parafialnej oraz lepszego poznania osoby i duchowości św. Franciszka. Najlepiej oczywiście bawiły się dzieci, które miały okazję poznać zwierzęta innych dzieci i choć przez chwilę wspólnie się pobawić.

o. Andrzej Łaniecki

fot. br. Maciej Wapiński