Relacja: Dzień Wspólnoty Oazy

23
Maj

W sobotę, 18 maja 2019 r. w lwóweckiej parafii franciszkanie gościli na wiosennym Dniu Wspólnoty młodzież i dzieci z Ruchu Światło-Życie (Oaza), z franciszkańskich klasztorów naszej prowincji. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 młodych osób wraz z duszpasterzami z klasztorów w Jaśle, Sanoku, Krakowie, Głogówku, Legnicy, Pieńsku i oczywiście Lwówku Śląskim.

W programie Dnia Wspólnoty centralnym punktem jest zawsze Eucharystia, która poprzedzona była zawiązaniem wspólnoty i prezentacją przybyłych grup oazowych. Mszy Świętej przewodniczył o. Marek Mycek, moderator jednej ze wspólnot Oazy Dzieci Bożych we Lwówku Śląskim. Kazanie wygłosił o. Paweł Grządziel, moderator prowincjalny Oazy.

Po Mszy Świętej i obiedzie młodzież miała okazję poznać najciekawsze zakątki Lwówka. O godzinie 15:00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zebrani modlili się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później był czas na składanie świadectw wiary przez chętnych uczestników spotkania. Na zakończenie, w ogrodzie klasztornym przy grillu nie zabrakło dobrej zabawy i tańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego przygotowania i przeprowadzenia Dnia Wspólnoty.

Więcej zdjęć w GALERII