Zaproszenie: SZKOŁA WIARY

19
Lut

Pokój i Dobro!

Kochani!

Pragniemy Was zaprosić na cykl 8 spotkań zatytułowany SZKOŁA WIARY!

Szkoła Wiary jest formą rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu, poprowadzi Cię bezpośrednio do osobistego doświadczenia głoszonych treści. Dzisiejszy świat skutecznie stara się zagłuszyć w naszych sercach głos Boga, który chce nas prowadzić właściwymi drogami. Każdy, kto choć delikatnie usłyszy Jego cichy szept, zaczyna poszukiwać prawdziwej wiary. Nawet ci, których wiara wydaje się być mocna, również potrzebują czegoś, co ją umocni.

Szkoła Wiary ma nam pomóc w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi, oraz przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Chce przemienić Twoje serce i doprowadzić Cię do pełni życia, do pełnego otworzenia się na Swoje dary.

Szkoła Wiary w naszym klasztorze będzie polegać na:
– cotygodniowym spotkaniu, które obejmuje modlitwę i konferencję, opartą na programie podstawowych praw życia duchowego i głęboko zakorzenionej w tekstach Pisma Świętego. Będziemy się spotykać w czwartki o g. 18:30. Zaczynamy 21 lutego, kończymy 11 kwietnia. Jeżeli nie możesz być na pierwszym spotkaniu, zawsze możesz do nas dołączyć!
– codziennej modlitwie osobistej (10 minut), podczas której są rozważane zaproponowane fragmenty Pisma Świętego.

Jesteś zaproszony do przyjaźni z Bogiem. On szuka swoich przyjaciół i chce, byś poznał radość prawdziwej wolności. Nic jednak nie dzieje się automatycznie.
„Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku – ten musisz zrobić samemu” (kard. Karl Rahner).
Nie ważne ile masz lat oraz w jakiej jesteś sytuacji. Jesteś wezwany, aby zatroszczyć się o swoją wiarę. Nie może ciebie zabraknąć.

Spotkania są przeznaczone dla osób od 16 roku życia. Wstęp wolny. Miejsce – sala błogosławionych Zbigniewa i Michała (dawna biblioteka – I piętro), Klasztor Franciszkanów, ul. Szkolna 1, Lwówek Śląski.