Relacja: Weekend Alpha

07
Gru

W dniach 30.11.-02.12 2018 odbył się Weekend Alpha. Tym razem udział w nim wzięły dwie grupy. Młodzieżowa Alpha, która w naszej, lwóweckiej parafii odbywa się po raz pierwszy oraz Alpha dla dorosłych z trzecią edycją. Podobnie jak w poprzednich edycjach przeżywaliśmy Weekend Alpha w Wiosce Franciszkańskiej, w Janicach.

Rozpoczęliśmy Weekend w piątek wieczorem od wspólnej Eucharystii. Następnie miał miejsce wykład o tym Kim jest Duch Święty, który poprowadził o. Proboszcz, który towarzyszy w Alpha dla dorosłych. Na zakończenie dnia, dla jeszcze lepszej integracji spędziliśmy czas przy ognisku.

Sobota to czas wykładów i wspólnej modlitwy. To także dzień, w którym każdy ma okazję do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Głównym tematem Weekendu Alpha jest Osoba Ducha Świętego. Po wykładach o. Andrzeja, który towarzyszy Alpha dla młodzieży oraz o. Proboszcza na temat tego jak Duch Święty działa w naszym życiu oraz jak zostać Nim napełnionym, w sobotni wieczór miała miejsce modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego. W sobotę również miał miejsce wykład o tym jak najpełniej przeżyć życie, który wygłosiła Ewelina Bunikowska, która była liderką pierwszej edycji Alpha w naszej parafii.

Niedziela to czas podsumowań i zastanawiania się nad tym, jak innym głosić Ewangelię oraz jak przeciwstawić się złu. Na zakończenie Weekendu miała miejsce „Godzina Świadectw”, w czasie której uczestnicy Kursu Alpha opowiadali o swoich doświadczeniach Boga w czasie Kursu.