Relacja: Lekcja otwarta w Zespole Edukacyjno-Wychowawczym

04
Gru

W listopadzie, w dekanacie Lwówek Śląski miała miejsce wizytacja katechetyczna we wszystkich szkołach na terenie naszego dekanatu. Pracę katechetów obserwowali Dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. Jarosław Kowlaczyk wraz ze swoim zastępcą o. Józefem Szańcą.

Przedstawiciele Biskupiej Kurii Legnickiej odwiedzili prawie wszystkich katechetów naszego dekanatu w czasie prowadzonych przez nich lekcji. Wizytacja katechetyczna była kolejnym krokiem, który przygotowuje nasz dekanat do wizytacji biskupiej, która odbędzie się w przyszłym roku.

Na zakończenie wizytacji odbyła się lekcja otwarta w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. W czasie tej lekcji dzieci i młodzież wystąpili w przedstawieniu, w którym w piękny i prosty sposób wprowadzili zebranych w czas adwentu, czyli oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bardzo ważnym przesłaniem wystąpienia była prawda o niegasnącej nadziei w człowieku. Nadziei, która może na nowo rozpalić w świecie pokój, miłość i wiarę. Dzieci i młodzież przygotowali katecheci Krystyna Chmielewska i Ireneusz Łądkiewicz.

Po zakończonej lekcji, odbyło się spotkanie wszystkich katechetów naszego dekanatu z ks. Dyrektorem Wydziału Katechetycznego, który podsumował czas wizytacji katechetycznej w naszym dekanacie.