Relacja: Msza św. z modlitwami o uzdrowienie

24
Lis

W sobotę, 17 listopada w naszym franciszkańskim kościele w Lwówku Śląskim przeżywaliśmy szczególny czas uwielbienia Pana Boga oraz modlitwy z prośbą o uzdrowienie. Do wspólnej modlitwy zaprosiliśmy o. Bogdana Kocańdę, franciszkanina, przełożonego wspólnoty w Rychwałdzie. Przyjechał on do nas z trójką wystawienników, którzy towarzyszyli naszej modlitwie.

 

 

Rozpoczęliśmy nasze modlitewne spotkanie od celebracji Mszy św., w czasie której o. Bogdan wygłosił słowo Boże o tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawdziwa radość, płynąca ze spotkania z Bogiem. Mówił o tym, że każde nasze doświadczenie Boga to okazja do umacniania swojej wiary i wewnętrznego szczęścia, a następnie do dawania świadectwa innym ludziom.

 

 

Po zakończonej Eucharystii jedna z osób, które przyjechały z o. Bogdanem dała świadectwo jak Bóg ją uzdrowił i podarował nowe życie. Po świadectwie uwielbialiśmy Jezusa Eucharystycznego w czasie wspólnej adoracji. Nie zabrakło wielu pięknych śpiewów, które prowadziła nasz młodzieżowa schola. W czasie adoracji każdy miał szansę dotknąć się „szaty Jezusa”, czyli długiego welonu, którym przewiązana była monstrancja.

 

 

Na zakończenie uwielbienia każdy mógł zostać namaszczony specjalnym Rychwałdzkim Olejkiem Radości wraz z osobistą modlitwą kapłana w jego intencji.

 

 

Jako lwówecka wspólnota franciszkańska i parafialna dziękujemy o. Bogdanowi oraz wstawiennikom za przyjazd do nas i wspólną modlitwę.