Relacja – Bal Wszystkich Świętych

02
Lis

W naszym franciszkańskim klasztorze w Lwówku Śląskim, dzień, a raczej wieczór 31 października okazał się chyba jednym z najgłośniejszych wieczorów w klasztorze w ciągu całego roku. A stało się to za przyczyną dużo ponad pięćdziesiątki dzieci, które przyszły na organizowany przez nas Bal Wszystkich Świętych.

Nasze radosne spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy św. o godz. 17:30. Na Mszy św. dzieci poprzychodziły już poprzebierane za różnych świętych lub anioły. W czasie kazania zwróciliśmy uwagę na to, że każdy z nas może zostać świętym, ale trzeba też o tę świętość się postarać. Być blisko Pana Boga w czasie Mszy św. oraz każdego dnia o Nim pamiętać w modlitwie. Poza tym pamiętać trzeba, aby być grzecznym i robić wiele dobrych uczynków.

Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się wszyscy do biblioteki klasztornej, specjalnie przygotowanej przez naszą młodzież na to wydarzenie. Na samym początku odśpiewaliśmy z dziećmi i rodzicami hymn naszego balu, czyli piosenkę Arki Nowego, o tym, że każdy może zostać świętym.

Przez ponad dwie godziny dzieci miały szansę na poznawanie świętych, za których byli przebrani. Było bardzo dużo dobrej zabawy, tańców, konkursów, które przygotowała i prowadziła młodzież franciszkańska. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy strój. W tym czasie rodzice mogli spokojnie usiąść i odpocząć przy kawie i dobrym cieście.

Najważniejszym przesłaniem naszej zabawy, które chcieliśmy przekazać najmłodszym to wielka wdzięczność Panu Bogu za dar odkupienia, który wysłużył nam Pan Jezus, a który otwiera nam drogę do nieba, gdzie każdy z nas może zostać świętym.

Na zakończenie, chciałbym bardzo podziękować szczególnie młodzieży franciszkańskiej z naszej parafii, za ich trud, zaangażowanie, godziny pracy włożone w to, aby ten bal mógł się odbyć. Podziękowania należą się także wszystkim rodzicom i opiekunom, za to, że postanowili pomóc swoim dzieciom przygotować piękne stroje oraz przyszli z nimi na Mszę św. oraz wspólną zabawę.