Relacja – Oaza w Krakowie

02
Lis

Od września tego roku, przy naszej parafii działają dwie grupy oazowe dla dzieci. Pierwsza z nich dla dzieci do 3 klasy szkoły podstawowej, a druga od czwartek klasy do końca poziomu szkoły podstawowej. Tej jesieni nasi oazowicze po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w Dniu Wspólnoty wszystkich Wspólnot Oazy z krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

Dzień Wspólnoty odbył się w sobotę, 27 października. Wspólnoty oazowe z praktycznie wszystkich klasztorów naszej Prowincji zjechały się do Krajowa, do naszego franciszkańskiego klasztoru. Były wspólnoty z Pieńska, Legnicy, Wrocławia, Głogówka, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Sanoka, Jasła no i po raz pierwszy nasza wspólnota lwówecka.

Dzień Wspólnoty rozpoczął się od przedstawienia wszystkich grup, gdzie każda musiała oprócz kilku słów o sobie zaśpiewać piosenkę. Następnie odbyła się Msza św. we franciszkańskiej bazylice, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie obiad i chwila wolnego czasu. Nasze dzieci wówczas wybrały się na zwiedzenie krakowskiego Rynku. Na zakończenie spotkania pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i miały miejsce świadectwa uczestników spotkania.

Po wszystkim, udaliśmy się całą naszą grupą na zwiedzanie miasta po zapadnięciu zmroku. Nie przeszkadzał nam siąpiący deszcz. Przeszliśmy traktem królewskim na Wawel, gdzie największą atrakcją okazał się zionący ogniem smok wawelski.

Późnym wieczorem wróciliśmy do naszych domów, pełni wrażeń oraz nadziei, że nasze wspólnoty oazowe będą jeszcze bardziej się rozwijać.

Jako franciszkanie pragniemy podziękować szczególnie rodzicom, którzy nam towarzyszyli oraz niezastąpionej młodzieży, bez której trudno byłoby zorganizować nasz wyjazd.

Na naszym profilu, na Facebook można zobaczyć krótkie filmy, relacjonujące nasz pobyt w Krakowie.