o. Jose Anthony Maniparambil – Rekolekcje o Duchu Świętym

19
Maj

Rekolekcje „W mocy Ducha!” Prowadzi o. dr Jose Anthony Maniparambil (Indie)

W roku duszpasterskim przeżywanym w kościele pod hasłem „Jesteśmy napełnienie Duchem Świętym” serdecznie zapraszamy na rekolekcje pt. „W MOCY DUCHA!” które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2018 r. kościele Franciszkanów we Lwówku Śląskim (ul. Szkolna).

Pierwszy raz będziemy gościć w naszej miejscowości o. Jose Maniparambila z Indii. Rekolekcje połączone z modlitwą wstawienniczą są skierowane do wszystkich osób pragnących odnowić przyjaźń z Duchem Świętym. Jest to jedna z naszych odpowiedzi na wezwanie kościoła w Polsce do przeżywania roku duszpasterskiego poświęconemu Duchowi Świętemu. Ufamy, że o. Jose, znakomity biblista, pomoże nam na nowo zanurzyć się w słowie Bożym i odkryć jak wyjątkową „moc z wysoka” (Łk 24, 49) jaką posiada każdy chrześcijanin.

O. Jose Maniparambil jest profesorem biblistyki oraz znanym i cenionym rekolekcjonistą w wielu krajach świata. Jest katolickim kapłanem obrządku syromalabarskiego, którego korzenie sięgają św. Tomasza Apostoła. Jest siódmym z dziewięciorga rodzeństwa. W 25 roku życia 1989 r. w Diecezji Irinjalakuda otrzymał święcenia kapłańskie. Po 10 latach ukończył studia doktoranckie. Wyjątkowe zrozumienie Biblii księdza Jose pomaga słuchaczom zmieniać swoje życie w praktyce. Głosił również słowo Boże m.in. w Arabii Saudyjskiej – kraju, w którym jest zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej a jedyną obowiązującą religią jest Islam. Do tej pory napisał 45 książek w swoim ojczystym języku Malayalam, które są tłumaczone na inne języki świata.

W programie rekolekcji konferencje (tłumaczone na język polski), modlitwa i Eucharystia. Wstęp jest wolny, nie ma wcześniejszych zapisów.
31. 05. (Czwartek – Boże Ciało) – 18:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja i błogosławieństwo
– 01. 06. (Piątek) 17:30 – Msza Święta z homilią, konferencja
– 02. 06. (Sobota) 10:00 – Konferencja, Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia

Serdecznie zapraszamy