Kolęda w klasztorze

06
Sty

Tradycyjnie już w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia we Wspólnotach franciszkańskich chodzimy z „kolędą” w naszych klasztorach. Również w naszym lwóweckim klasztorze wspólnie modliliśmy się za naszą Wspólnotę.

W tym roku „kolędę” poprowadził o. Paweł Dybka z Krakowa, który gości w naszej Wspólnocie i pomaga w wizycie duszpasterskiej w parafii. Cała Wspólnota odwiedziła pokoje wszystkich braci oraz miejsca wspólnego spędzania czasu. W każdym pomieszczeniu modliliśmy się za poszczególnych braci, a o. Paweł po modlitwie błogosławił, kropił święconą wodą oraz okadzał pomieszczenia.

Na zakończenie wizyty kolędowej odbyło się uroczyste losowanie świętych patronów na 2018 rok, które poprowadził o. Proboszcz.

Patronem parafii została św. Klara, a motto na ten rok to jej słowa: Modlić się zawsze do Niego czystym sercem i mieć pokorę, cierpliwość w utrapieniach i chorobie oraz kochać tych, którzy nas prześladują, ganią i obwiniają, bo Pan mówi: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Patronem klasztoru na ten rok został św. Józef z Kupertynu z jego słowami jako mottem: Kto podejmuje życie duchowe względnie zakonne, nie może osiągnąć doskonałości bez miłości Boga. Kto posiada miłość, jest bogaty, chociaż o tym nie wie, a kto nie posiada miłości, ten jest bardzo nieszczęśliwy.

Więcej zdjęć w galerii.