Zakończenie Adwentu

24
Gru

Kończymy już czas Adwentu. W naszej świątyni zakończyliśmy już ostatnią Mszę św. adwentową i powoli szykujemy się do Wigilii Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zatem czas na krótkie podsumowanie Adwentu.

Szczególnym elementem adwentowego czasu były Msze św. roratnie. Był to szczególny czas przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Swoje Roraty mogły przeżywać dzieci jak i dorośli.
Msze św. roratnie dla dorosłych odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Przewodniczył im o. Proboszcz. Każdego dnia w porannym czuwaniu adwentowym uczestniczyła ponad setka wiernych.
Roraty dla dzieci odbywały się o godz. 17:30. Przez wszystkie spotkania poznawaliśmy osobę św. Józefa, Strażnika Skarbów – Jezusa i Maryi. Na Roraty każdego dnia przychodziło ponad pięćdziesięcioro dzieci z lampionami. Dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, a na zakończenie każdej Mszy św. jedno, wylosowane dziecko mogło zabrać do domu figurkę Matki Bożej.
Przez kolejne dni Adwentu dzieci pisały listy do św. Józefa, które składały do specjalnej skrzynki pocztowej. Przygotowaliśmy także specjalny list, który podpisały wszystkie dzieci, rodzice i duszpasterze. Wszystkie listy wyślemy do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Ostatniego dnia Rorat do naszej świątyni lwóweccy harcerze uroczyście wprowadzili Światełko Betlejemskie. Dzieci, które wytrwale uczestniczyły we wszystkich Roratach otrzymały nagrody. Na zakończenie ubrały choinkę w serduszka z dobrymi uczynkami, które przynosiły przez cały Adwent.